Lokalita a datum: Mělník, Pardubice, 10.6.2006
  Poznámka: Překladiště Maersk Mělník, překladiště Maersk Pardubice - Černá za Bory
Další fotoreportáž je tentokrát ze silnic. Fotky zachycují jednodenní práci na převozu prázdných kontejnerů z překladiště Maersk International Logistic v Parudbicích – Černá za Bory na překladiště Maersk International Logistic v mělnickém přístavu. V loňském roce se tyto převozy prováděly pravidelně v sobotu.
Sobotní program začínal ve 2:00 ráno vstáváním. Následoval odjezd z areálu přepravní firmy M+L Logistic v Jinočanech cca ve 3:00 do Pardubic. Na překladišti v Pardubicích byla naložena prázdná bedna – kontejner 40, popřípadě 40 High Cube. Tento kontejner byl odvezen na překladiště v Mělníce, kde byl složen a naskladněn mezi ostatní kontejnery.
Následovala cesta zpět do Pardubic (v trase Mělník – Kly – Kostelec nad Labem – Brandýs nad Labem – Čelákovice – Bříství – D11 – Lázně Bohdaneč – Pardubice; v případě že se vezl High Cube, pak odpadal úsek Bříství – Brandýs nad Labem a trasa byla vedena Jirny – Brandýs nad Labem: v Čelákovicích je podjezd). Na převozech se podílelo zhruba 10 návěsů, káždý z nich převezl tři bedny.
Pracovní den končil dojetím prázdného vozidla z Mělníka na dvůr firmy do Jinočan zhruba v 15:00. Fotografie jsou pořízeny v mělnickém přístavu – prázdný návěs, ostatní jsou pořízeny na překladišti v Pardubicích. Poslední fotografie ukazují návrat z Mělníka na firmu (pořízeny o tři týdny později).
  Autor: Jan Volf
zemedelskefoto@seznam.cz