Lokalita a datum:

Police nad Metují (AGRITEAM)

  Poznámka: Demolice betonových sil

Něco málo pro začátek demoličních prací

11.2.2007:
Tehdejší JZD (Jednotné zemědělské družstvo) Hvězda se sídlem v Polici nad Metují, kde sídlí dodnes, vybudovala na farmě v Suchém Dole pět betonových sil k úschově krmiva pro svůj hospodářský dobytek. Tato sila byla ještě před 10 lety zcela v provozu. Minimálně 6 let už tato sila nejsou v provozu, protože doba jde dopředu ve vývoji úschovy krmiva. V dnešní době Družstvo vlastníků Police nad Metují používá vaky, do kterých se senáž a kukuřice ukládá.

Najatá firma Bauset cz.a.s. z Pardubic v pondělí 12. února 2007 odpoledne začala bourat první betonové silo. Stroj Komatsu, který vypadá na první pohled jako klasický pásový bagr má na rozdíl od klasické lopaty hydraulické kleště na demolici betonu. V těchto hydraulických kleštích je také zabudována sbíječka na beton. Maximální výškový dosah činí 20 metrů. Celková hmotnost stroje je 39 tun. Betonová sila jsou postavena z velmi kvalitního betonu a silné armatury, ale tento demoliční rýpač to velice skvěle trhá.

Ve čtvrtek 15. února první z pěti sil bylo bezpečně zbořeno. Dokonce najatá firma dovezla další pásový bagr, který už neslouží k demolici sil, ale k nahrnování a odklízení betonových kusů z rozbořeného sila. Tento bagr je vzhledově stejný jako jeho "větší bratr". Ve zbytcích kusů betonu jsou ještě zbylé železné armatury, které demoliční bagr vytřídí, takže na jedné hromadě je vytříděný beton a na druhé hromadě je čisté železo bez přítomnosti kousku betonu. Práce dále pokračují. Odhadovaná cena demolice sil bude stát 2 miliony korun. A to za své finance !!!

  Autor článku a fotografií:

Tomáš Biňovský

   
  Datum:

11.2.2007

 
   
 
   
 
   
  Datum:

13.2.2007

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Datum:

15.2.2007

 
   
  Datum:

17.2.2007

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Datum:

20.2.2007

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Datum:

25.2.2007

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Datum:

1.3.2007

 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
  Datum:

12.3.2007